תמ”א 38 גבעתיים

צפי בגידול האוכלוסייה

רבים מכירים את תכנית תמ”א 38. מדובר על תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים, מפני רעידת אדמה. המטרה של תכנית זו למנוע מצב בו בנייני מגוים יקרסו היות והם לא עמדו בתקן נגד רעידות האדמה שהוצא בשנת 1980. תכנית זו למעשה, יוצרת תמריץ ליזמים וקבלנים לבצע את התכנית, כך שהמדינה לא תצטרך להוציא הון עתק, לשיפוץ כל הבניינים הנמצאים בארץ שאינם עומדים בתקן זה, מה שמהווה סכנת חיים להרבה תושבים הגרים במבנים ישנים. בעיר גבעתיים, הפרויקט של תמ”א 38 גבעתיים, בשיאו שכן, כבר התכנית החלה  ובניינים רבים שופצו במסגרת תמ”א 38 א’ שבו ישנו חיזוק מבנים ושיפוץ המבנה, ובמסגרת פינוי בינוי שבתכנית זו, נהרסים מבנים ישנים ונבנים בניינים חדשים תחתם רבי קומות שכבר בנויים מראש כנגד רעידת אדמה. תכנית זו, מאפשרת פתרון לבעיית הדיור בארץ, כך שתהיינה יחידות דיור רבות בעיר הצפופה.

תמ”א 38 גבעתיים – מי בעל הזכאות

ישנם היום הרבה תושבים בגבעתיים ובערים מרכזיות רבות בארץ, אשר מעוניינים בשיפור מגוריהם וחידוש הבניין הישן בו הם גרים. מי שיודע מהם הקריטריונים, כבר פונה באמצעות הוועד לעיריית גבעתיים לברר לגבי יישום תכנית תמ”א 38 גבעתיים בבניין מגוריהם. פנייה ליזמים שונים, יכולה לזרז את ההליכים לביצוע התכנית. הרבה יזמים מעוניינים בשיפוץ או הריסת מבנים ובנייה מחודשת של בנייני מגורים, אשר אינם עומדים בקריטריונים נגד רעידות אדמה. בגלל התמריצים שמקבלים הקבלנים והיזמים מהמדינה, כגון הקלה במיסים באופן משמעותי וכן, הרווח מהבנייה של קומות נוספות.

תמ”א 38 גבעתיים – חזון של גידול האוכלוסין בעיר.

העיר גבעתיים,  הולכת להפוך תוך 10 שנים מעיר בת 60,000 תושבים, לעיר בת מעל ל-150,000 תושבים. מדובר על תכנון של גני ילדים ובתי ספר נוספים ומתקנים ציבוריים כגון פארקים וגינות ציבוריות נוספות. בדרך זו תשודרג העיר גבעתיים על פי תכנית תמ”א 38 גבעתיים.. גם בערים הנוספות, יהיה צפי של גידול אוכלוסייה ומתן שלא יכלו להשיג דיור. יזמים וקבלנים רבים, מוצאים כדאיות רבה בתכנית של תמ”א 38 ברחבי הארץ, בגלל הפוטנציאל הרב הטמון בתכנית זו שתשתלם להם גם מבחינת המיסוי, עקב עידוד המדינה לביצוע תכנית זו. יזמים רבים מתעניינים בבנייני מגורים שנבנו לפני שנת 1980 ומגישים בקשות ליישום תכנית זו, אשר תשפר משמעותית את איכות החיים של דיירים בבנייני המגורים השונים וכן, גידול היצע של יחידות המגורים בערים הצפופות.

רפאל נדל”ן – יישום פרויקטים בארץ ובעולם

חברת רפאל נדל”ן, הינה חברה יזמית אשר קיימת מעל 25 שנה, החברה עוסקת בפרויקטים של תמ”א 38, הפשרת קרקעות חקלאיות לבנייה, איתור נכסים מניבים ופרויקטים של נדל”ן בחו”ל. לחברת רפאל, ישנו צוות מיומן בתחום הנדל”ן המתמצא היטב בנדל”ן בארץ ומעורב בפרויקטים חדשים רבים.

נשמח לענות על כל שאלה