פינוי בינוי


פינוי בינוי – תכנית שתשנה לכם את איכות החיים

הסכם של פינוי בינוי הינה הדרך הטובה ביותר להתחדשות עירונית. ישנם דיירים רבים, המצפים בכיליון עיניים להוצאה לפועל של תכנית זו. במסגרת של  הסכמים אלה, נהרסים מבנים רבים. המטרה היא, שימוש יעיל בקרקע וניצולה עד תום של בנייני מגורים גבוהים שיכילו הרבה דיירים וכן, עמידה בתקנים של רעידות האדמה, על פי גובה בניין המגורים. זהו אף פתרון יעיל למצוקה בדיור, שכן, הרבה אנשים ומשפחות שמעוניינות למצוא פתרון יעיל למגוריהם ואין ביכולתם לרכוש דירה איכותית יותר, ימתינו עד לתכנית של פינוי בינוי אשר תתבצע במבנה המגורים שלהם. ישנם תמריצים רבים מהמשלה לקבלנים ויזמים, אשר משתלם להם ולדיירי הבניין להרוס מבנים ישנים קיימים ולבנות תחתם חדשים, מה שיקנה איכות חיים לדיירים, העלאת ערך נכסם וכן רווח יפה ליזמים.
ישנן שכונות שלמות שהעלו את ערכן, באמצעות פרויקט הפינוי והבינוי, מה שגרם להרבה אנשים לאיכות חיים כבוהה יותר ולהעלאת ערך אזור המגורים. ניתן למצוא גם, שכבות סוציו אקונומיות שונות הרוכשות דירות חדשות במחירים סבירים בשכונות השונות בהם בוצע פרויקט זה. תכנית זו, מלווה ע”י שמאי מקרקעין שהוא יציג תחשיב כלכלי כגון כמות יחידות הדיור וזכויות הבניה.

פינוי בינוי – אלו פרויקטים נכללים בתכנית?

פרויקטים בתחום פינוי בינוי, מתייחסים למתחמי רחבי היקף שיש בהם מספר רב של יחידות מגורים, כמו במספר רב של בנייני מגורים ישנים שיש להם פוטנציאל לבניינים רבי קומות. המדיניות של תכנית זו, מגלמת ומגשימה מספר יעדים בו זמנית, ובמסגרת הסכם זה, נהרסים בניינים ומתחמים שלמים שסובלים מהזנחה מזה שנים רבות. פעולה זו של פינוי ובינוי, גורמת היצע גדול של דירות למכירה לאלה שלא מצאו דירות במיקום הרצוי להם או מחירי דירות גבוהים מאוד. יש כאלה שיתפשרו על מיקום שונה ויזכו בדירות חדשות במחיר סביר הרבה יותר.
כפי שאנו שמים לב, ישנה התחדשות עירונית בשיאה (חיזוק מבנים). אנו רואים הרב בנינים חדשים וחידוש מבנים ישנים יותר, תוך שיפוצם, חיזוקם והוספת מספר קומות. בעוד כמה שנים, ערים רבות, תיראנה טוב יותר והחידוש של בניינים אלה, ייתן את אותותיו בשיפור מראן של הערים הגדולות בארץ.

ציור של בנין מודרני לרקע השמיים

פינוי בינוי ברמת גן

בשנים האחרונות, גוברת המודעות לאסתטיקה של בנייני המגורים בעיר רמת גן

ציור של בנין מסחרי מודרני לרקע השמיים

פינוי בינוי בת ים

בעיר בת ים, כמו ערים רבות אחרות, נחשבת לעיר בעלת ביקוש גבוה לדיור

ציור של בית מודרני להמחשה

פינוי בינוי חולון

לאחרונה לאחר תיקון תכנית תמ”א 38, יהיה הרבה יותר קל להוציא לפועל תכניות פינוי בינוי

בניין מגורים חדש  – תוך שלוש שנים


למרות שלגבי השטחים של יחידות הדיור של הדיירים ישנה מחלוקת, על פי חוק, שטח של דירת מגורים, לא יעלה על 120 מ”ר שזהו בעצם הרף העליון של היזם. יש לדרוש בנוסף, מהיזם, נספח להסכם פינוי ובינוי, וכן מפרט של יחידת הדיור החדשה ויש להעבירו לבחינה של איש מקצוע. הדיירים, אינם נדרשים לשלם כל תשלום שהו לרשות המסי והמקרקעין, למעט דמי היוון למנהל ביחס לדירה הקיימת.
היזמים מבטיחים לרוב בניין חדש תוך שלוש שנים, מרגע השגת הרישיונות השונים לבנייה של בניין המגורים מהרשויות השונות. היזם, חייב לדאוג לדירות חלופיות זמניות אשר הוא ישלם את  דמי השכירות לדיירים, עד תום פרויקט פינוי בינוי. הדיירים יוכלו לבקש מהקבלן היכן הם יהיו מעוניינים לגור, במיוחד אלה שחשובה להם הקרבה למקום העבודה ובתי הספר והגנים בהם ילדיהם לומדים כבר שנים. הרוח, הוא ללא ספק של שני הצדדים ורבים מצפים לשיפור בניין  המגורים שלהם או לפרויקט של הריסה ובנייה מחדש של בניין מגוריהם.

פינוי בינוי – העתיד כבר כאן

לפי שנים כבר החלו להזכיר את תכנית פינוי בינוי אך דובר היה על העתיד ברחוק. היום, כאשר ישנה בעיות כמו מצוקת דיור, רעידת האדמה שעליה החלו לדבר, מהווה איום ממשי, הופעל לחץ על הממשלה להתחיל ליישם פרויקטים אלה שיכולים אף להציל חיים, שכן מדובר על בנייני מגורים שהם מסוכנים לדיור ויש לפעול מיד להריסתם ולבניית מבנים חדשים ובטוחים הרבה יותר, שאף יעמדו בתקן 413 נגד רעידות האדמה. אחת מחברות היזמות הבולטות בישראל שמבצעת פרויקטים אלה, היא חברת רפאל נדל”ן, אשר ביצעה כבר הרב פרויקטים של פינוי ובינוי בישראל ובחו”ל. עבור הדיירים, זוהי הזדמנות פז להעלות את ערך הנכס שלהם וכן, למשקיעי נדל”ן המחפשים מבנים ישנים שיש בהם פוטנציאל למימוש פרויקט תמ”א 38 ב’ שהוא בעצם פרויקט הפינוי והבינוי. השירותים של חברת רפאל נדל”ן, ניתנים תחת קורת גג אחת תוך יעילות מלאה, מקסום התפוקה הכלכלית עבור הדיירים והמשקיעים השונים.

נוף עירוני להמחשה

פינוי בינוי הרצליה

העיר הרצליה, מתחדשת ומשנה את פניה במסגרת תכנית פינוי בינוי

נוף עירוני מודרני להמחשה

פינוי בינוי תל אביב

עשרות פרויקטים אשר אושרו לאחרונה לפרוייקטים פינוי בינוי בעיר תל אביב


נשמח לענות על כל שאלה