נשמח לענות על כל שאלה

נשמח לענות על כל שאלה

תמ"א 38

תמ"א 38 – עסקה מורכבת אך משתלמת

עסקת תמ"א 38, הינה עסקה שבה מתקשרים בעלי הדירות בבנייני מגורים שונים בערים השונות בארץ. העסקה מתבצעת, כאשר הדיירים בבניין המגורים הישן, מוכרים את זכויות הבנייה ליזם בתמורה לבניית קומות נוספות, שיפוץ הבניין הקיים והרחבת דירותיהם. הקבלן או היזם, יבנה מקומות חניה נוספים, יוסיף ממ"דים לדירות ומרפסות גדולות יותר. היזם, משקיע מיליוני שקלים בקידום, תכנון וביצוע הבניה ובסוף התהליך, מתקן צו הבתים המשותפים ורושם הדירות החדשות שנבנו על שמו, ומשמו על שמם של רוכשי הדירות החדשות.
ישנו בכל זאת צורך בעסקה של תמ"א 38, לבצע רישום הערת אזהרה לטובת היזם, כך שהוא יבטיח את עצמו מעסקאות סותרות ברכוש משותף של הבניין עליו הוא אמור לבנות את הדירות החדשות. רישום האזהרה, נועד גם להבטחת השקעותיהם. הערת האזהרה הינה גם לטובת הבנקים, המעניקים הלוואות ליזמים ולהלוואות שמעניקים הבנקים למשכנתאות לרוכשי הדירות החדשות בבניין, על מנת להבטיח את כספי ההלוואה הניתנים על ידם.

קבלן תמ"א 38
פרויקטים של התחדשות עירונית, בייחוד פרויקטים של תמ"א 38, הפכו לפופולאריים ביותר בכל רחבי הארץ.

תמ"א 38 רמת גן
בעבר, מגורים ברמת גן היוו פתרון של פשרה, עבור מי שרצה לגור בתל אביב, אך לא יכל להרשות זאת לעצמו. היום, מנגד, המצב שונה לחלוטין.

תמ"א 38 גבעתיים
רבים מכירים את תכנית תמ"א 38. מדובר על תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים, מפני רעידת אדמה.

תמ"א 38 תל אביב
העיר תל אביב נהפכה זה מכבר למקום המגורים המבוקש ביותר בישראל- חיי התרבות והבילויים הענפים בה…

תמ"א 38 חולון
בעבר, חולון נחשבה ל"פרבר שינה" של תל אביב. עם זאת, בשנים האחרונות, מורגש ביקוש גדול למגורים בעיר…

תמ"א 38 הרצליה
העיר הרצליה היא יעד שמושך מתעניינים רבים במגורים באזור המרכז- מצד אחד, בהרצליה ישנו אזור תעשיה…

תמ"א 38 בת ים
בת ים, הינה אחת הערים המקודמות בהתחדשות עירונית, או במילים אחרות היא אחת הערים בתכנון של תכנית תמ"א 38 בת ים.

תמ"א 38 תיקון 2
תכנית תמ"א 38, הינה תכנית מתאר ארצית, שמטרתה היא, חיזוק של מבנים קיימים שנבנו לפני שנת 1980.

תמ"א 38 תיקון 3
כאשר אנו שומעים על תמ"א 38, אנו יודעים, כי מדובר על נדל"ן או על בנייה אך יש כאלה שאינם יודעים מה זה בדיוק.

החשיבות בייצוג של עורך דין עסקת תמ"א 38

עסקת תמ"א 38, חייבת להיות מלווה בעורך דין לענייני מקרקעין, אשר ילווה את העסקה מתחילתה ועד סופה. לרוב, וועד הבית של הבניין ממנה עורך דין שייצג את כל דיירי הבניין, כך שעורך הדין, יעקוב אחר ההליכים השונים ויאשר את כשרותם. לא מומלץ כלל וכלל, להיעזר בעורך הדין של היזם. יש למצוא עורך דין, עם ידע רחב בפרויקט תמ"א 38, כך שיתמצא היטב באישורים, בהבאת הביטחונות מצד הקבלן ועוד.

החוק המשפטי בעסקאות מעין אלה, הינו באמצעות חוזה ארוך במיוחד שכן, מדובר בעסקה מורכבת שכוללת את דיירי הבניין. יש לקבוע תנאים לתוקפו של החוזה כגון, פירוט של התמורות, קביעת מנגנון בחריגה מהתמורות שהובטחו בחוזה, ביטוחים וערבויות, כך שהחוזה יהווה מען רשת הגנה חזקה לדיירים מפני תרחישים שעלולים לסכן את הנכס, כגון עיכוב בבניה ועוד.

עסקת תמ"א 38 משתלמת עם רפאל נדל"ן

לאחרונה, הצטרפו לתכנית תמ"א 38, הרבה חברות יזמיות המעוניינות בפרויקטים של תמ"א 38. כאשר וועדי הבתים, מתעניינים ביזמים, על מנת להחליט אילו מן החברות הללו, תהיינה מתאימות לביצוע הפרויקט, הם מתחשבים ראשית, בוותק של החברה, בחוסן הכלכלי של היזמים ובניסיון שלהם בתחום פרויקטים דומים שביצעו בעבר. אחת החברות הבולטות הינה רפאל נדל"ן אשר יש לה וותק של למעלה מ-25 שנה בתחום הנדל"ן. רפאל הקימה פרויקטים רבים במהלך שנותיה הכוללים גם את תמ"א 38 ברחבי הערים בארץ. לחברת רפאל נדל"ן יש את הכישרון למצוא נכסים מניבים והיא עוסקת באיתור נכסים מניבים, הפיכת קרקעות חקלאיות לקרקעות לבניה, פרויקטים בחו" ל ועוד. פניה לרפאל נדל"ן תפיק לכם את המיטב והחברה תלווה אתכם בפרויקט, תדאג לדיור חלופי עד תום הפרויקט של תמ"א 38ולערבויות הבנקאיות הנחוצות לכל הדיירים לביטחונם.