נשמח לענות על כל שאלה

נשמח לענות על כל שאלה

תמ"א 38 רמת גן

הבדלים בין תמ"א 38 לפינוי בינוי?

תמ"א 38 היא רק אמצעי אחד למה שקרוי "התחדשות עירונית". מסלולים נוספים שמאפשרים את שיפורו של מצב הבניין הם מסלול עיבוי ומסלול מיסוי. במסלול העיבוי, ניתנות זכויות לבנייה נוספת בשכונות מגורים, על הבניינים הקיימים. בניגוד לפינוי-בינוי, היא איננה מצריכה את הריסת הבניין. מסלול זה נעשה במתחמים ספציפיים ברחבי הארץ, על סמך המלצות שניתנות מוועדה המיוחדת לכך. מסלול המיסוי מיועד להעניק הטבות מס (פטורים ממס שבח, מע"מ ועוד), על מנת להפוך את התוכנית לכדאית יותר עבור היזמים. תוכניות בינוי יוכלו לצאת לפעול במסלול מיסוי, בתנאי שטרם התוכנית, מצויות בבניין 24 יחידות דיור או יחידות עסקים.

תמ"א 38 רמת גן ותמ"א 38 תיקון 2

בעבר מגורים ברמת גן היוו פתרון של פשרה, עבור מי שרצה לגור בתל אביב, אך לא יכל להרשות זאת לעצמו. היום, מנגד, המצב שונה לחלוטין. מערכת חינוך ענפה, מרכז עסקים תוסס במתחם הבורסה, גישה לצירי תחבורה מרכזיים ומרכזי בילוי וקניות – כל אלו הפכו את העיר רמת גן ליעד מבוקש ביותר למגורים. כתוצאה מכך, רמת גן היא אחת מהערים המובילות בארץ בביצוע תמ"א 38. בכל רחבי רמת גן מתבצעים תוכניות תמ"א 38, החל משכונת שנקר הצפונית, השוכנת בסמוך לנתיבי איילון ולמכללת שנקר, דרך מרכז העיר, המלא בחנויות ובמקומות בילוי וכלה בדרום העיר, בקרבת הפארק הלאומי, אוניברסיטת בר אילן וכביש 4 (דרך מחלף אלוף שדה).

תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ"א 38) היא תוכנית שאושרה על ידי ממשלת ישראל ב- 14 באפריל 2005. ייעודה הוא לדאוג לחיזוק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה. בתחילה, התכנון היה לחזק את המבנים על ידי חיזוק יסודות הבניין הקיים. עם זאת, יישום התוכנית הראה כי היא לא כדאית ליזמים. על כן, בשנת 2011, נוצר תיקון לתוכנית, תמ"א 38 תיקון 2. תיקון זה מאפשר, למעשה, להרוס את הבניין הקיים ולבנות במקומו בניין חדש במסגרת פינוי בינוי ברמת גן. תמ"א 38 תיקון 2 רמת גן נהפכה לדרך פופולרית להפוך בניין ישן ורעוע, שעלול לא לעמוד בפני רעידת אדמה, לבניין חדיש ובטיחותי.

יתרונות ביצוע התוכנית

תמ"א 38 תיקון 2 ברמת גן היא בעלת יתרונות חשובים לדיירים הנמצאים בבניין. ראשית, פינוי הבניין ובנייתו מחדש במסגרת התוכנית היא מהירה יותר מאשר תהליך מקביל שלא במסגרת התמ"א (שנה לעומת חמש שנים, בממוצע). בנוסף, הדיירים מקבלים תוספות חשובות- תוספת של חניות, שיפוץ הלובי וחדר המדרגות וממ"ד בכל דירה (שהימצאותו בכל דירה מחויבת לפי החוק). בד בבד, יש לציין שישנו צורך היום ברוב של שמונים אחוזים מדיירי הבניין, על מנת להוציא לפועל את התוכנית. במקרים שישנם דיירים סרבנים, בית המשפט עשוי לפעול נגדם מתוך הבנה, כי סירובו פוגע למעשה במימוש פרויקט, שנועד לרווחתם של כלל הדיירים.

תמ"א 38 רמת גן – מיקום גיאוגרפי

רמת גן היא עיר הנמצאת במרכז הארץ והיא אחת הערים המבוקשות ביותר למגורים. ניתן למצוא ברמת גן, אזורי תעסוקה גדולים, אזורי קניות, מרכזי חינוך איכותיים. איכות הבניינים ברמת גן, היא אינה גבוהה במיוחד היות ובנייני מגורים רבים, הם כבר בני עשרות שנים. ישנם הרבה בניינים, הסובלים מליקויי בנייה ואינם עומדים בתקן 431 נגד רעידות אדמה. או שחלקם ישנים מדי ומהווים סכנה לדיירים. גם בגלל בעיית הדיור בערים הגדולות שבהן קשה למצוא יחידות דיור הולמות להרבה משפחות המעוניינות לגור באזור זה, ישנה תכנית שהממשלה אישרה והיא תמ"א 38 רמת גן. מדובר על פרויקטים שבהם חלק מהבניינים יחוזקו, וייבנו  עליהם עוד תוספת של שתי קומות ויותר. ישנם שני סוגים של פרויקטים במסגרת תכנית תמ"א 38, האחת נקראת תמ"א 38 א' אשר מטרתה היא חיזוק מבנים קיימים, שיפור מראה הבניין וכן, הוספת קומות (עד שלוש). השנייה נקראת תמ"א 38 ב' שהיא בעצם תכנית פינוי בינוי. הפרויקט, מטרתו להרוס מבנים ישנים ולבנות בנייני מגורים רבי קומות כאשר חיזוק היסודות שלהן על פי תקן 431, כבר קיים. מצוקת הדיור, תיפתר באמצעות פרויקטים של תמ"א 38 בערים השונות בארץ.

פרויקט שמעודד התקשרות בין דיירים לקבלנים

מדינת ישראל, מעודדת בנייה ופרויקטים של תמ"א 38 רמת גן ובכל עיר אחרת בארץ, תוך מתן תמריצים לקבלנים וליזמים השונים. המדינה, מעניקה הטבות מס הכוללות פטור ממס שבח בגלל מכירת זכויות הבנייה לקבלן. ישנה הנחה של 90% במיסוי בעיר רמת גן. גם פטור ממע"מ ניתן לקבלנים המעורבים בפרויקט תמ"א 38 רמת גן. ההתחדשות העירונית ברמת גן וההקלה בדיור לאזרחים הפכו את תכנית תמ"א 38 למבוקשת ויש צפי של עשרות אלפי בניינים אשר ישותפו בפרויקט זה. לרוב, מדובר על בנייני מגורים שנבנו עד שנת 1980 ורובם כבר התיישן מאוד. הרווח של הקבלנים והיזמים הוא ניכר, שכן גם הטבות ממסים וגם רווח ניכר ממכירת יחידות הדיור שייבנו במיוחד במסגרת תמ"א 38 ב' שהוא בעצם פינוי בינוי.

רווח גדול גם לבעלי נכסים הנהנים מתשואת שכירות גם בלי בתים שיש להם דירות ישנות, שיש בנייני המגורים הללו, תכנית תמ"א 38 רמת גן, יוכלו ליהנות מדירה חדשה ומרווחת שתניב להם תשואה גבוהה הרב יותר בשכירות הנכס. מדובר על דירות חדשות עם כל השכלולים המעודכנים ביותר שיקנו רווח גדול לבעלי הבתים.

חשיבותה של חברה אמינה

כאשר אתם מעוניינים בביצוע תמ"א 38 רמת גן, יש לשים לב שהחברה היוזמת היא בעלת חוסן כלכלי איתן. זאת, על מנת למנוע מצב של הפסקת העבודות עקב קריסה של החברה. בנוסף, חשוב לבחון פרויקטים דומים שהחברה ביצעה בעבר. בחינה זו תוכל לספק לדיירים מושג לגבי סגנון הבנייה של החברה. על מנת לקבל מידע מלא על החברה, ניתן להפיק את המידע מרשם החברות, בעלות מזערית. בכל מקרה, חשוב, כבר בשלב החיפושים אחר קבלן, להיוועץ באופן שוטף עם עורך דין המומחה בתחום. הוא יוכל, למשל, למנוע מכם לחתום על מסמכים שאינם לטובתכם, או אפילו מסמכים שהם מנוגדים לחוק.

רפאל נדל"ן – חברה שאפשר לסמוך עליה

כשאתם נדרשים לבחור חברה שתלווה אתכם בביצוע ההתחדשות של הבניין שלכם, אין ספק שחברת רפאל נדל"ן היא הכתובת בשבילכם. עם ניסיון של למעלה מ-25 שנה ביזמות פרויקטים בקרקעות חקלאיות ועירוניות, עומדת לרשותכם חברה שמציעה ליווי מקצועי לכל אורך הדרך- החל משלב התכנון ועד לשלב הכניסה לבית החדש שלכם. הדרך אל חלום הבית החדש רצוף במכשולים כאלו ואחרים. בג'ונגל הביורוקרטי, רפאל נדל"ן תפלס לכם דרך בטוחה וישרה אל היעד שלכם. הפרויקטים הרבים שלנו ברחבי הארץ, נותנים לכם הזדמנות להתרשם באופן בלתי אמצעי מהסטנדרטים הגבוהים והבלתי מתפשרים שלנו, כאלו שמשלבים את הבניין עם הסביבה ומעניקים חוויית מגורים אידאלית לדיירים.