תמ”א 38 חולון

בעבר, חולון נחשבה ל”פרבר שינה” של תל אביב. עם זאת, בשנים האחרונות, מורגש ביקוש גדול למגורים בעיר הזו ההשקעה הגדולה באירועים ובמוסדות חינוך ותרבות, תחת הקונספט של “חולון כעיר הילדים”, מוביל משפחות צעירות רבות לקבוע את מקום מגוריהן בחולון. התוצאה היא, שכמו במקומות רבים אחרים בארץ, ישנן עליות מחירים ניכרות בתחום הדיור בעיר חולון. המגורים הם לא רק בבניינים חדשים שנבנים בעיר, אלא גם במבנים ישנים, שעוברים שיפוץ מקיף במסגרת תמ”א 38. תמ”א 38 חולון מגדילה את היצע הדירות בעיר ומאפשרת לדיירים הן לדיירים הוותיקים והן לאלו המצטרפים לבניין, ליהנות מחווית מגורים ייחודית בעיר בעלת היצע מגוון בחיי החינוך והתרבות, כמו חולון.

היתרונות של תמ”א 38 חולון

במקור, תמ”א 38 נועדה לחזק מבנים ישנים, מפני הסכנה של רעידות אדמה. מבנים אלו הם מבנים אשר נבנו לפני שנת 1980, השנה שבה נכנס לתוקף התקן המחייב בבנייה בנושא רעידות אדמה. עם זאת, תושבי חולון שמעוניינים בביצוע תמ”א 38 חולון ייהנו מיתרונות נוספים- ראשית, בניין אשר עובר תמ”א 38 זוכה לשדרוג ניכר של החזית שלו. בנוסף, זוהי הזדמנות מצוינת לשפר תשתיות מתיישנות נוספות בבניין – הוספת חניות, שיפוץ חדר המדרגות, הוספת מעלית ועוד תוספות ניכרות. במילים אחרות, המגורים בבניין שעבר תמ”א 38 אינם רק בטיחותיים, אלא הם גם באיכות גבוהה יותר.

שלבים בדרך לביצוע התוכנית

ביצועה של תמ”א 38 חולון דורשת, קודם כל, את הסכמתם של שני שלישים מהדיירים לביצוע שינוי זה. השינוי הזה גבוה מהרוב הפשוט (51%) מהסיבה, שמדובר בשינוי מרחיק לכת, שמצריך שיקול מעמיק מצד כל אחד מדיירי הבניין. לאחר מכן, נעשית פנייה אל חברה שעוסקת בתחום זה והיא מציגה בפניהם את התוכנית המוצעת על ידם. לאחר שהתוכנית מאושרת על ידי הדיירים, היא צריכה להיות מאושרת על ידי הוועדה העירונית והוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. לאחר אישורים אלו, התוכנית יוצאת לפועל, כשאורכה משתנה בהתאם לתוכנית שעליה הוסכם בין הדיירים לחברה.

מלווים אותך עד הבית

הוצאתה לפועל של תמ”א 38 חולון היא ארוכה ורצופה בירוקרטיה וסיכונים אפשריים. תהליך כזה, שאין ספק שהוא בעל חשיבות מכרעת לדיירים, חייב להתבצע אך ורק בידי חברה בעלת חוסן פיננסי ומקצועיות בלתי מתפשרת. ביצוע תמ”א 38 גם במסלול של פינוי בינוי חולון הוא מתחומי ההתמחות של חברת רפאל נדל”ן, אשר ידועה בתחום הנדל”ן במשך שנים רבות. כל השירותים הקשורים בהוצאת התוכנית לפועל ניתנים תחת קורת גג אחת, מה שמאפשר לקדם את התוכנית ביעילות, בסטנדרטים גבוהים ובהתאם לחוק. כבר היום, חברת רפאל נדל”ן מעורבת בתכנון של פרויקטים רחבי ידיים באזורים בעלי ביקוש גבוה בצפון תל אביב, בהרצליה ובראשון לציון. הסך הכולל של יחידות הדיור בפרויקטים אלה הוא עשרות אלפים.

נשמח לענות על כל שאלה