נשמח לענות על כל שאלה

נשמח לענות על כל שאלה

תמ"א 38 הרצליה

הרצליה החדשה

העיר הרצליה היא יעד שמושך מתעניינים רבים במגורים באזור המרכז- מצד אחד, בהרצליה ישנו אזור תעשייה, שיושבות בו חברות מובילות בתחום ההייטק. כמות החברות המשתכנות בהרצליה גדל משמעותית בחודשים האחרונים, עקב מעבר של חברות רבות מאזורי העבודות על הרכבת הקלה בתל אביב. מצד שני, הרצליה קרובה יותר מתמיד לצפון תל אביב וכביש החוף עובר בתחומיה. אלו מובילים לביקוש גדול למגורים בהרצליה, כמו גם לקידום ותכניות שונות למגורים. תכניות אלו מקודמות גם במסגרת תמ"א 38 הרצליה, הן במסלול של חיזוק יסודות המבנה נגד רעידות אדמה והן במסלול של הריסת הבניין הישן ובניית בניין חדש במקומו ("פינוי בינוי"). 

תמ"א 38 הרצליה – חיזוק או פינוי בינוי

כאמור, תמ"א 38 הרצליה יכולה לכלול מסלול של חיזוק המבנה או של הריסה ובנייה מחדש. ההבדלים בין התכנויות לא מתמצים רק ברמה הפיזית הזו- ראשית, בעוד שהתנאי לביצוע תכנית פינוי-בינוי הוא מספר דירות מינימלי (24), התנאי לביצוע תוכנית תמ"א 38 הוא שנת בניית הבניין (עד 1980). הבדלים נוספים קיימים בזמן העובר מהצגת התכנית ועד לסיום ביצועה ובתמורה שמקבל כל דייר כתוצאה מהתכנית. לכן, בטרם אתם פונים לבצע תכנית מסוימת, יש להתייעץ עם עורך דין, המומחה בתחום הבנייה, על מנת שייתן לכם הכוונה בנוגע לתכנית העדיפה לבניין שלכם.

מה שנחוץ לביצוע התוכנית

על מנת להוציא לפועל תוכנית תמ"א 38 הרצליה, חייבים לעמוד לצדכם שני גורמים, בעלי מיומנויות גבוהות- החברה הבונה (כמובן) ועורך דין. התהליך של תמ"א 38 הוא תהליך שמערב פרוצדורות משפטיות רבות, כך שאתם חייבים לצדכם עורך דין מומחה, שמתמצא ברזי הביורוקרטיה הוא יזכיר מה החברה יכולה ולא יכולה לבצע, יוכל לקדם אישור של התוכנית במידת הצורך וימנע מהצדדים המעורבים בעניין להיכנס לבעיות משפטיות מול הגורמים המאשרים. בנוסף, עורך הדין גם בודק את עברה של החברה המבצעת את הפרויקט ואת הערבויות הניתנות על ידה לדיירים. אישורו מהווה עדות לכך, שאתם מפקידים את ביתכם (היקר לכם מכל) בידיים טובות.

הדרך שלכם לבית חדש עם רפאל נדל"ן

מזה עשרים וחמש שנה, שחברת רפאל נדל"ן מעורבת בפרויקטים של שינוי ייעוד קרקע חקלאית, פינוי בינוי הרצליה ותמ"א 38 באזורים רבים ברחבי הארץ. יש לציין שכבר היום, רפאל נדל"ן מעורבת בפרויקט חוף התכלת בהרצליה, תוכנית הכוללת בנייה של כעשרת אלפים יחידות דיור. כחלק מהמומחיות שלה בבנייה, חברת רפאל נדל"ן מציגה נסיון ומקצועיות גם בתחום הבנייה הירוקה- סגנון בנייה ששם לעצמו למטרה לצמצם את זיהום האוויר ואת השימוש במשאבים שונים, לטובת הדורות הבאים. אנחנו, שעוסקים בתחום של בניין דירות מגורים כבר שנים רבות, יודעים עד כמה נושא זה הוא בעל חשיבות קריטית לכל אחד מאיתנו. זאת, בייחוד בעידן שבו מחירי הדיור רק עולים וקשה מאוד להשיג דיור חדש.