נשמח לענות על כל שאלה

נשמח לענות על כל שאלה

פינוי בינוי תל אביב

במקום לחכות לאישור התכנית תוכלו לפנות ליזמים בעצמכם

ישנם הרבה פרויקטים אשר אושרו לאחרונה בעיר תל אביב. אם אתם דיירים בבניין העונה על הקריטריונים של פינוי בינוי תל אביב, תוכלו כבר לפנות בעצמכם לחברה המתמחה בתחום תמ"א 38. יש להגיע להסכמה מלאה בקרב כל הדיירים. התנאים היום הם הרבה יותר גמישים, אפילו אם דייר אחד הוא סרבן לתכנית, הרוב יכריע לביצוע התכנית במסגרת פינוי בינוי. פרויקטים שונים שהוצאו לפועל בתל אביב במסגרת של תמ"א 38, שיפרו את חזות העיר ותרמו רבות, לעליית ערך הנכסים. גם היזמים וגם הדיירים מרוויחים מפרויקט זה שכן, מדובר על רווח גדול לשני הצדדים. הדיירים לא ישלמו מסים כגון היטלי השבחה, מע"מ ועוד מסים שונים הקשורים לשינוי המבנה, אלא הקבלן או היזם ישלם אך מדובר על הנחות ענק במיסוי שכן, מדינת ישראל מעודדת את התכנית של תמ"א 38 ואף מעניקה תמריצים כמו ההקלות במיסוי עבור היזמים.

פינוי בינוי תל אביב – התחדשות העיר

אם עד לפני כעשור, היינו רואים בנייני מגורים ישנים יחד עם חדשים, היום השתנה הנוף ואנו רואים יותר בניינים חדשים שנבנו זה עתה. השאלה היא, כיצד קורה הדבר בעיר כה מרכזית וצפופה כמו תל אביב שהשגת מקום לבנייה של בנייני מגורים היא כה קשה? התשובה טמונה בתכנית פינוי בינוי תל אביב המוכרת יותר כ- תמ"א 38 ב'. ישנם הרבה בנייני מגורים שינים שנחשבים למסוכנים ואפילו להרי אסון שכן, לא כולם עומדים בתקן 431 שיצא בשנת 1980 לגבי רעידת אדמה וחיזוק מבנים. במקום להקים טלאים על מבנה בן שלוש או ארבע קומות, על פי העדכון החדש של תכנית תמ"א 38 לתכנית תמ"א 38 תיקון 3, הממשלה אישרה את תכנית פינוי בינוי בערים רבות בארץ. משמע, שיהיו הרבה יותר יחידות דיור לאנשים המחפשים לרכוש דירות באזורים המרכזיים בארץ ובערים גדולות נוספות ברחבי ישראל.

כאשר נבנים בנייני מגורים רבי קומות, הם כבר מחוזקים כנגד רעידות אדמה. גם מבחינת המיגון, כאשר תל אביב, הפכה להיות ליעד המועדף על אויבנו. רק ממ"ד בכל דירה, יוכל להגן על התושבים והאזרחים בכלל ולכן, תכנית תמ"א 38 א' המיועדת לחיזוק מבנים ותכנית תמ"א 38 ב' ,שהיא בעצם פינוי בינוי בתל אביב ובשאר הערים ברחבי הארץ, יכולה לגרום למיגון בטוח יותר, איכות חיים גבוהה ועליית ערך הנכס לדיירים, אשר מכרו את זכויות הבנייה שלהם ליזמים ולקבלנים ליישום הפרויקטים השונים של פינוי בינוי.

לפנות לחברת הנדל"ן המובילה – רפאל נדל"ן

אם החלטתם לפנות בעצמכם לפרויקט כמו פינוי בינוי בתל אביב ואתם יודעים כי גם הבניין שלכם עומד בקריטריונים של פינוי בינוי, כדאי לפנות לחברות מובילות ובעלות מוניטין וניסיון רב בפרויקטים אלה, כמו חברת רפאל נדל"ן, אשר קיימת כבר מעל ל-25 שנה ונחשבת למובילה בתחומה. החברה ידועה באיכות הבניה והיא כבר ביצעה פרויקטים רבים במסגרת תכנית פינוי בינוי ברחבי הארץ.